Solná nádoba

         Solanka, mnohdy také nazývaná tzv. rozpouštěcí solná nádoba, se používá pro přípravu regeneračního roztoku z tabletové soli NaCl, který se používá pro znovuobnovení funkcí náplně, kdy se převádí znovu do pracovní Na+ formy. Tyto solanky jsou součástí všech úpraven vody, které potřebují regeneraci náplně. U stanic, které používají nádoby typu CRYSTAL nebo Slim mini je solanka tvořena přímo obalem celé úpravny a žádná přídavná nádoba již není potřeba.

         Námi používané solanky jsou čtvercové nádoby, které se směrem k víku rozšiřují a jsou vyrobeny z odolného plastu.  Nádoba je uazvřena víkem, které lze snadno sejmout pro přisypání regenerační tabletové soli. Každá solanka obsahuje na svém dně vyvýšený rošt, perforovaný, do kterého je zasazena ochranná trubka skrývající plovák nebo solící trysku. Plovák hlídá hladinu vody napouštěné ve fázi regenerace. S úpravnou vody, respektive s řídící jednotkou, je solanka spojena 3/8” hadičkou pro sání solného roztoku. Každá solanka je vybavena přepadovým ventilem, který odvede vodu ze solanky pryč např. při poruše plovákového systému.

         Solanky se umisťují hned vedle stanice, ale není to pravidlem. Díky hadičce můžeme vlastně solanku umístit i do větších vzdáleností od úpraven. Místo, kde solanka stojí by mělo být rovné a v blízkosti odpadu pro případ, že by došlo k poruše plováku.

         Nabízíme je v několika objemech, 70 l, 145 l, 200 l nebo s objemem 350 l, které jsou kulaté s víkem, aby se roztok neznečistil okolními nečistotami a nedošlo např. k poničení plovákového systému.

Rozměry solanek:
70 l: 815 x 400 x 400 mm
145 l: 875 x 460 x 460 mm
200 l: 1160 x 550 x 550 mm
350 l: 1275 x 740 x 740 mm

  

Cenovou nabídku našeho zboží naleznete na našem e-shopu www.aquanord-eshop.cz