Nežádoucí pachy, chutě

         Spolu s dalšími 'vadami' vody dnes souvisí i nevyhovující pach, zvláštní vůně, chutě nebo přítomnost chloru. Přítomnost chloru zvláště v letních měsících, kdy i vodárenské sítě přistupují k vyšší chloraci, aby zabránili množení bakterií.

        I s tímto problémem si naši zaměstnanci dokáží poradit. Ať už za úpravnu vody (pro odstranění jiného problému, či pouze z důvodu pachů a chutí) instalujeme pouhou filtrační vložku ve fltru mechanických nečistot nebo samostatnou stanici, důležitá je samozřejmě správně zvolená náplň. V tomto případě aktivní uhlí, které působí jako velmi dobrý adsorbent, tedy vše nežádoucí (chutě, vůně) na sebe z vody naváže.

Zajímá Vás více informací o odstranění nežádoucích pachů a chutí z vody? Nabízíme poradenství ZDARMA. Kontaktujte nás!

      Aktivní uhlí je tvořeno nepravidelnými úlomky, tvarovanými do formy válěčků a jemného prachu. Jeho vysoká mechanická odolnost a správná výroba důsledně zajišťují minimální prašnost, poskytují čistou manipulaci s materiálem a minimální otěr během praní. Uhlí je snadno smáčeno, čímž je zajištěna nízká ztráta během plnění a zpětného praní. Rovnováha mezi transportními a adsorbčními póry zajišťuje maximální výkon v širokém záběru použití.
        Stejně jako dolomit nebo např. Pyrolox se i aktivní uhlí se v filtru pouze proplachuje pro znovuobnovení svých funkcí, pokud je použito ve formě filtrační vložky, je třeba ji vyměnit cca po 2 měsících. V filtru vydrží aktivní uhlí správě fungovat 2-3 roky.

        Filtry s nápní aktivního uhlí se skládají ze samostaně stojící sklolaminátové lahve, kerá je zpravidla osazena automatickou časovou filtrační jednotkou, která si sama kontroluje průběh průtoku vody i zpětný propach pro obnovu aktivního uhlí. Druhým typem uzavření filtru je jednotka tzv. in-line. Na rozvod vody se stanice připojují pomocí pancéřových hadic.

Foto stanice a příklad napojení  na rozvod vody:

  

Zajímá Vás více informací o odstranění nežádoucích pachů a chutí z vody? Nabízíme poradenství ZDARMA. Kontaktujte nás!
Filtry s náplní aktivního uhlí, které odstraní z vody nežádoucí pachy a chutě, naleznete na našem e-shopu www.aquanord-eshop.cz.