Dezinfekce vody

          Dnes jsou na pitnou vodu kladeny stále vyšší nároky. Existuje mnoho způsobů jak vyrobit kvalitní pitnou vodu a zejména jak ji dezinfikovat. Surová voda často obsahuje různé stupně biologického zněčištění, proto je nutné vodu vyčistit. Volba způsobu dezinfekce pitné vody je závislá na požadavcích na čistotu vody. Pokud vodu znečištěnou biologickými či choroboplodnými zárodky chceme pít, musíme usmrtit tyto nežádoucí živé organismy.
         Nejčastěji využívaným způsobem dezinfekce vody, která je určená pro zásobování domácností, je použít dávkování chemikálií na bázi chloru. Bohužel často má aplikace těchto chemikálií dopad na zdraví a život jak lidí, tak i zvířat, ale často se o těchto problémech nemluví, i když jsou veřejně známy.
         Na našich stránkách doporučujeme dezinfekci vody pomocí paprsků ultrafialového záření. Vše je založeno na vědění, že UV záření, neboli ultrafialová část spektra, má schopnost usmrtit mikroorganismy s 99,9% účinností.

Zajímá Vás více informací o dezinfekci vody? Nabízíme poradenství ZDARMA. Kontaktujte nás!

          Účinky UV záření na mikroorganismy, jako jsou bakterie, plísně a viry jsou lidstvu známé více než 100 let. V současné době se UV záření velmi často využívá z následujících důvodů:

 

 UV dezinfekce vody má mnoho výhod 

Dezinfekce vody UV lampou má oproti čištění vody chemickými prostředky mnoho výhod. Lampy se zářivkami poskytujícími UV záření se snadno instalují a udržují. I jejich provoz je takřka bez obsluhy. U těchto zařízení je snadné kontrolovat přesnost funkce zařízení a požadované účinnosti a jsou šetrnější k životnímu prostředí než chemikálie. Jejich používáním nedochází k vytváření nebezpečných vedlejších produktů jako při dezinfekci. Stejně tak nemění chuť a vůni vody.

UV lampa pro dezinfekci vody

 

Zajímá Vás více informací o dezinfekci vody? Nabízíme poradenství ZDARMA. Kontaktujte nás!
UV lampy k dezinfekci vody naleznete na našem e-shopu www.aquanord-eshop.cz.